Sanoma tarjoilee ruokasisältöjä Soppana

Sanoma Media Finland tuo alkuvuoden aikana markkinoille monipuolisten ruokasisältöjensä ympärille rakennetun mediakokonaisuuden. Soppa365-kokonaisuuteen kuuluvat mobiilivetoinen sosiaalinen keittokirja sekä tabletti- ja sesonkilehdet. Yleisö pääsee myös osallistumaan sisältöjen tekemiseen ja jakamiseen.

Ruokateemaan liittyvät lanseeraukset käynnistyvät Glorian Ruoka & Viinin sadannen numeron ilmestyessä 10. huhtikuuta. Yhtä aikaa juhlanumeron kanssa markkinoille tulee ruokalehden tablettiversio, jossa on mukana runsaasti rikastettua ekstrasisältöä. Lehden digitaalinen versio ilmestyy kuukausittain, printtilehti kahdeksan kertaa vuodessa.

Huhtikuussa starttaa myös mobiilivetoinen freemium-palvelu Soppa365. Palvelun ydin on sosiaalinen keittokirja, jonka avulla käyttäjät voivat tallentaa ja jakaa omia reseptejään, ruokakuviaan ja kokemuksiaan. Konseptiin kuuluvat myös Soppa365-teemalehdet, joiden tekemiseen palvelun käyttäjät voivat osallistua. Uusien ruokapalveluiden sisällöt tehdään Magazine Median ruokatoimituksessa.

Kuva Sanoma Media Finland.

Jaa kaverille

Lataa Lisää
16.09.2026

-

17.09.2026

Pk-seutu

24.09.2026

-

25.09.2026

Helsinki

10.11.2026

-

10.11.2026

Helsinki

Lähetä juttuvinkki

Teemme ammattilehteä teille, tärkeät lukijamme. Haluammekin herkällä korvalla kuulla lehden sisällöstä.

Mistä aiheesta, henkilöstä tai ilmiöstä haluaisit kuulla? Onko sinulla meille valmiina juttuvinkki? Kerro siitä meille!

Hae sivustolta

Tilaa uutiskirje

Tilaa Print&Median uutiskirje ja Rekrykanavan avoimet työpaikat sähköpostiisi



Lähetä juttuvinkki

Teemme ammattilehteä teille, tärkeät lukijamme. Haluammekin herkällä korvalla kuulla lehden sisällöstä.

Mistä aiheesta, henkilöstä tai ilmiöstä haluaisit kuulla? Onko sinulla meille valmiina juttuvinkki? Kerro siitä meille!