Sesomalta uusi tulostuskalvo autoteippauksiin

Fusion Wrap on ohut kalvo, jonka sisällä olevat FLITE-ilmakanavat tekevät teippauksen asentamisesta helppoa. Kuva: Arlon Graphics.

Sesoma on lanseerannut uuden autojen yliteippaukseen sopivan ratkaisun. Arlon Graphicsin uusi Fusion Wrap polymeeritulostuskalvo tarjoaa kestävää ja kustannustehokasta ratkaisua, joka vastaan ominaisuuksiltaan kalliimpia valutulostuskalvoja.

Arlon Graphicsin Fusion Wrap polymeeritulostuskalvo hyödyntää uutta FLITE-teknologiaa ja on Sesoman mukaan täydellinen vaihtoehto moneen tilanteeseen.

Vaikka Fusion Wrap on polymeeritulostuskalvo, se vastaa ominaisuuksiltaan kalliimpia valutulostuskalvoja. Sen ohut ja joustava rakenne helpottaa käyttöä ja tekee kalvotyöstä tehokasta. FLITE-ilmakanavateknologia takaa kalvon helpon irrottamisen ja uudelleen sijoittamisen. Toisaalta Fusion Wrap -teippauksen aloituskohdat on kätevä ankkuroida.

Fusion Wrap kestää ulkokäytössä jopa 7 vuotta (tulostamaton pinta). Tulostetun pinnan kestävyys riippuu käytetystä musteesta. Sesoma suosittelee Fusion Wrapin kanssa käytettäväksi Arlon 3170-sarjan laminaatteja.

Jaa kaverille

Lataa Lisää
18.03.2026

-

19.03.2026

Helsinki

14.04.2026

-

15.04.2026

Lontoo

23.04.2026

-

23.04.2026

Helsinki

Lähetä juttuvinkki

Teemme ammattilehteä teille, tärkeät lukijamme. Haluammekin herkällä korvalla kuulla lehden sisällöstä.

Mistä aiheesta, henkilöstä tai ilmiöstä haluaisit kuulla? Onko sinulla meille valmiina juttuvinkki? Kerro siitä meille!

Hae sivustolta

Tilaa uutiskirje

Tilaa Print&Median uutiskirje ja avoimet työpaikat sähköpostiisi



Lähetä juttuvinkki

Teemme ammattilehteä teille, tärkeät lukijamme. Haluammekin herkällä korvalla kuulla lehden sisällöstä.

Mistä aiheesta, henkilöstä tai ilmiöstä haluaisit kuulla? Onko sinulla meille valmiina juttuvinkki? Kerro siitä meille!