Heidelbergin tarvikeliiketoiminta kasvaa Suomessa

Heidelbergin Jarkko Saastamoinen (vas.) toivottaa Jari Honkosen tervetulleeksi Heidelbergin organisaatioon.

DS Nordic Graafinen Oy:n liiketoiminta ja henkilökunta ovat siirtyneet liiketoimintakaupalla Heidelberg Baltic Finlandille 1.7.2017. Suomessa tapahtuvien muutosten taustalla ovat Heidelberg-konsernin toteuttamat lisäpanostukset tarvikeliiketoimintaan sekä Fujifilmin lakka- ja painosalikemikaalien EMEA-alueen liiketoiminnan osto sisältäen tehtaat Saksassa ja Belgiassa.

– Suomessa pystymme tämän liiketoimintakaupan myötä tarjoamaan entistä paremman ja laajemman tuen asiakkaillemme. Fujifilmin tuotteet täydentävät Agfa-painolevyjen ja Flint-painovärien ja -materiaalien lisäksi hienosti Heidelbergin portfoliota Suomessa, sanoo Heidelberg Baltic Finlandin toimitusjohtaja Jarkko Saastamoinen ja jatkaa:
– DS Nordic Graafinen Oy:n myyntijohtaja Jari Honkonen siirtyy Heidelbergin palvelukseen ja hoitaa asiakasyhteyksiä samasta puhelinnumerosta kuten aikaisemminkin. Siirtyvän toiminnan liikevaihto Suomessa on lähes kaksi miljoonaa euroa.

Liiketoimintakauppa tuo Heidelbergin mukaan lisää sujuvuutta materiaalitoimituksiin. Varasto siirtyy Ruotsista Suomeen ja tilaukset tehdään Heidelbergin suomalaisten yhteyshenkilöiden kautta.

 

Jaa kaverille

Lataa Lisää
16.09.2026

-

17.09.2026

Pk-seutu

24.09.2026

-

25.09.2026

Helsinki

10.11.2026

-

10.11.2026

Helsinki

Lähetä juttuvinkki

Teemme ammattilehteä teille, tärkeät lukijamme. Haluammekin herkällä korvalla kuulla lehden sisällöstä.

Mistä aiheesta, henkilöstä tai ilmiöstä haluaisit kuulla? Onko sinulla meille valmiina juttuvinkki? Kerro siitä meille!

Hae sivustolta

Tilaa uutiskirje

Tilaa Print&Median uutiskirje ja Rekrykanavan avoimet työpaikat sähköpostiisi



Lähetä juttuvinkki

Teemme ammattilehteä teille, tärkeät lukijamme. Haluammekin herkällä korvalla kuulla lehden sisällöstä.

Mistä aiheesta, henkilöstä tai ilmiöstä haluaisit kuulla? Onko sinulla meille valmiina juttuvinkki? Kerro siitä meille!