Etiketit ja pakkaukset keskiössä Xeikon Caféssa 2019

Xeikon Café Europe keskittyy etikettien ja pakkausten tuottamiseen. Kuva: Xeikon.

Suosittu Xeikon Café -tapahtuma keskittyy ensi vuonna etikettien ja pakkausten digitaaliseen tuottamiseen. Tapahtumassa esitellään uusimpia innovaatioita nopeasti kehittyvältä alalta. Niitä demonstroidaan myös kokonaisilla tuotantolinjoilla.

Xeikon järjestää tapahtuman nyt vuosittain suuren suosion vuoksi. Xeikon Café Europe järjestetään nyt viidettä kertaa Belgiassa 26.–28.3.2019. Tapahtuman tekniikka-presentaatiot ja käytännönläheiset workshopit antavat tietoa sovellusmahdollisuuksista sekä alan kehityksestä.

Xeikonin Danny Mertens kertoo, että tapahtuma antaa kaikille jotakin.

– Meillä on aina kävijöitä, jotka ovat ottamassa ensi askeliaan digitaalisessa tuotannossa ja haluavat saada oppia erilaisten digitaalisten painotekniikoiden eduista ja puutteista. Tarjoamme myös tietoa kävijöille, joille digitaalinen tuotanto on tuttua ja jotka hakevat uusia liikeideoita sekä innovaatioita toimintansa kasvattamiseen automaation, optimoinnin tai uusien palvelujen avulla, Mertens sanoo.

 

Jaa kaverille

Lataa Lisää
04.02.2026

-

04.02.2026

Hämeenlinna

11.03.2026

-

12.03.2026

Helsinki

19.05.2026

-

22.05.2026

Barcelona

Lähetä juttuvinkki

Teemme ammattilehteä teille, tärkeät lukijamme. Haluammekin herkällä korvalla kuulla lehden sisällöstä.

Mistä aiheesta, henkilöstä tai ilmiöstä haluaisit kuulla? Onko sinulla meille valmiina juttuvinkki? Kerro siitä meille!

Hae sivustolta

Tilaa uutiskirje

Tilaa Print&Median uutiskirje ja avoimet työpaikat sähköpostiisi



Lähetä juttuvinkki

Teemme ammattilehteä teille, tärkeät lukijamme. Haluammekin herkällä korvalla kuulla lehden sisällöstä.

Mistä aiheesta, henkilöstä tai ilmiöstä haluaisit kuulla? Onko sinulla meille valmiina juttuvinkki? Kerro siitä meille!