Peltolan Pussille HD-tunnustus

Marvaco & PeltolanPussi

Peltolan Pussi Oy on saanut tunnustuksen erinomaisesta fleksopainolaadustaan yhteistyössä helsinkiläisen reprotalo Marvacon kanssa. Peltolan Pussille myönnettiin fleksopainoalalla arvostettu HD-Flexo –kumppanuussertifikaatti. Sertifikaatti myönnetään vaativien fleksopainotuotteiden HD Flexo –tekniikalla toteutettujen painatuksien laatukriteereistä.

HD Multiscreen 3.0 on Marvacon kehitystyön tulos, jonka avulla fleksopainolaatat ja FAST round -painoholkit voidaan räätälöidä ja saavuttaa paras mahdollinen painolaatu kullekin painolle, painokoneelle tai materiaalille. Tällöin fleksopainatuksella painetut pakkaukset saavat parhaan mahdollisen ulkonäön ja kilpailevat syväpaino-ja offsetlaadun kanssa.

Tekniikka perustuu HD Flexo 2.0 -konseptiin, jota Marvaco itsenäisesti pystyy jatkojalostamaan ja räätälöimään painokonekohtaisesti. HD-Flexo on belgialaisen EskoArtworkin kehittämä menetelmä fleksopainatuksen päättyvien häiveiden toteuttamiseen ja sisältää myös edistyksellisen MicroScreening -tekniikan, jolla saadaan mm. tasainen värinpeitto painatukseen.

Lisätietoa: www.marvaco.fi

Jaa kaverille

Lataa Lisää
16.09.2026

-

17.09.2026

Pk-seutu

24.09.2026

-

25.09.2026

Helsinki

10.11.2026

-

10.11.2026

Helsinki

Lähetä juttuvinkki

Teemme ammattilehteä teille, tärkeät lukijamme. Haluammekin herkällä korvalla kuulla lehden sisällöstä.

Mistä aiheesta, henkilöstä tai ilmiöstä haluaisit kuulla? Onko sinulla meille valmiina juttuvinkki? Kerro siitä meille!

Hae sivustolta

Tilaa uutiskirje

Tilaa Print&Median uutiskirje ja Rekrykanavan avoimet työpaikat sähköpostiisi



Lähetä juttuvinkki

Teemme ammattilehteä teille, tärkeät lukijamme. Haluammekin herkällä korvalla kuulla lehden sisällöstä.

Mistä aiheesta, henkilöstä tai ilmiöstä haluaisit kuulla? Onko sinulla meille valmiina juttuvinkki? Kerro siitä meille!