Molandersista tulee EskoArtworkin jälleenmyyjä

EskoArtwork on allekirjoittanut Suomen, Ruotsin, Norjan ja Baltian maita koskevan jälleenmyyjäsopimuksen Molanders Sign & Display AB:n kanssa. Sopimus kattaa EskoArtworkin Kongsberg-jälkikäsittelylaitteet (kuvassa) ja ohjelmistot suurkuvatuotannon (sign & display) puolella.

Aikaisemmin tänä vuonna Durst Group ilmoitti ostaneensa Molanders Sign & Display -liiketoiminnan. Näin siitä tuli oma yhtiönsä, jota vetää ruotsalainen Hans Molander. Molander on halukas tukemaan EskoArtworkia Pohjoismaissa:

– Olemme asentaneet jo 40 Durst Rho UV -mustesuihkujärjestelmää alueelle. Nyt voimme oleellisesti laajentaa tuoteportfoliotamme tarjoamalla asiakkaille EskoArtworkin maailmankuuluja suurkuvatuotannon ohjelmistoja ja Kongsberg-jälkikäsittelypöytiä. Nyt tarjottavana on kokonaisratkaisuja ohjelmistoista tulostimien kautta jälkikäsittelyyn, Molander kertoo.

Durstin omistama Molanders Sign & Display toimii myös Suomen markkinoilla. Viime viikon Fespa Digital -messuilla Molander kertoikin hakevansa työntekijöitä vastaamaan Suomen markkinoista.

– Meillä on esimerkiksi Ruotsissa erittäin hyvä markkina-asema, mutta nyt haluamme panostaa myös Suomeen enemmän. Etsin parhaillaan osaavia suomenkielentaitoisia ammattilaisia tiimiimme, kertoo Molander.

Muita EskoArtworkin tuotteiden Suomen jälleenmyyjiä ovat Seri-Deco suurkuvapuolella ja Softa Carmenere pakkauspuolella.

http://www.molanders.se/

Jaa kaverille

Lataa Lisää
16.09.2026

-

17.09.2026

Pk-seutu

24.09.2026

-

25.09.2026

Helsinki

10.11.2026

-

10.11.2026

Helsinki

Lähetä juttuvinkki

Teemme ammattilehteä teille, tärkeät lukijamme. Haluammekin herkällä korvalla kuulla lehden sisällöstä.

Mistä aiheesta, henkilöstä tai ilmiöstä haluaisit kuulla? Onko sinulla meille valmiina juttuvinkki? Kerro siitä meille!

Hae sivustolta

Tilaa uutiskirje

Tilaa Print&Median uutiskirje ja Rekrykanavan avoimet työpaikat sähköpostiisi



Lähetä juttuvinkki

Teemme ammattilehteä teille, tärkeät lukijamme. Haluammekin herkällä korvalla kuulla lehden sisällöstä.

Mistä aiheesta, henkilöstä tai ilmiöstä haluaisit kuulla? Onko sinulla meille valmiina juttuvinkki? Kerro siitä meille!