Antalis panosti uusiin näyttelytiloihin

Papereiden näyttelytilassa on esillä runsaasti painotyönäytteitä ja laaja valikoima näytearkkeja, kertoo myynti- ja markkinointijohtaja Esa Silvennoinen. Kuva: Antalis.

Graafisen alan tukkukauppa Antalis on ottanut käyttöön uudet näyttelytilat. Uudessa osoitteessa Tahkotiellä Vantaalla on nyt hyvät puitteet niin papereiden, pakkaamisen kuin suurkuvienkin näyttelytiloille.

– Papereiden näyttelytila on täysin uudistunut. Esillä on runsaasti inspiroivia painotyönäytteitä ja laaja valikoima näytearkkeja kaikista paperi- ja kartonkituotteistamme, kertoo myynti- ja markkinointijohtaja Esa Silvennoinen.

Suurkuvaratkaisujen esittelylle on varattu ruhtinaalliset tilat, jonne mahtuu niin tulostimia, leikkureita kuin laminaattoreitakin.

– Tilassa voi nyt kätevästi pitää työnäytöksiä ja esitellä laitteidemme toiminnan lisäksi suurkuvamateriaaleja ja niiden soveltuvuutta erilaisiin käyttökohteisiin, iloitsee Visual Com -liiketoiminnan vetäjä Mika Pöllänen.

– Pakkausratkaisujen esittely oli aikaisemmissa tiloissa haastavaa, sillä kyseisten tuotteiden esittelylle ei luontevaa tilaa saatu järjestettyä. Nyt voimme esitellä samassa tilassa niin pakkauslaitteita kuin -materiaalejakin ja testata eri vaihtoehtoja asiakkaan kanssa. Näin löydämme kuhunkin tilanteeseen parhaiten soveltuvat pakkausratkaisut, kertoo Packaging-liiketoiminnan vetäjä Risto Janhunen.

Jaa kaverille

Lataa Lisää
23.04.2026

-

23.04.2026

Tuusula

23.04.2026

-

23.04.2026

Helsinki

07.05.2026

-

13.05.2026

Düsseldorf, Saksa

Avoimet työpaikat

Eduskunta

Helsinki

Ricoh Finland Oy

Tampere

Lähetä juttuvinkki

Teemme ammattilehteä teille, tärkeät lukijamme. Haluammekin herkällä korvalla kuulla lehden sisällöstä.

Mistä aiheesta, henkilöstä tai ilmiöstä haluaisit kuulla? Onko sinulla meille valmiina juttuvinkki? Kerro siitä meille!

Hae sivustolta

Tilaa uutiskirje

Tilaa Print&Median uutiskirje ja Rekrykanavan avoimet työpaikat sähköpostiisi



Lähetä juttuvinkki

Teemme ammattilehteä teille, tärkeät lukijamme. Haluammekin herkällä korvalla kuulla lehden sisällöstä.

Mistä aiheesta, henkilöstä tai ilmiöstä haluaisit kuulla? Onko sinulla meille valmiina juttuvinkki? Kerro siitä meille!