Buhrsilta uusi kalvopakkauslinja

Buhrs on julkistanut uuden joustavan ja hinnaltaan edullisen Buhrs 1000 SOLO -kalvopakkauslinjan. Buhrsin mukaan uutuuslaitteen asiakasystävällinen hinnoittelu mahdollistaa tehokkaan ja tuottavan tuotantolaitteen käyttöönoton myös pienille ja keskisuurille painotaloille, sitomoille, postitustaloille ja vastaaville.

SOLO:n pitkä käyttöikä yhdistettynä alhaisiin käyttökustannuksiin takavaat Buhrsin mukaan parhaan mahdollisen tuoton investoinnille. Laitteen 10 000 tuotteen tuntivauhti yhdistettynä muoviyksikön automaattisäätöihin mahdollistaa myös pienempien töiden tehokkaan ja taloudellisen läpimenon. Koneen automaattisäädöt yhdistettynä käyttäjäystävälliseen kosketusherkkään ohjauspaneliin mahdollistavat laitteen nopean käyttöönoton ilman pitkiä koulutusjaksoja.
Työasetusten tallennusmahdollisuus edelleen helpottaa ja nopeuttaa toistuvien töiden kuntoonlaittoaikoja.

Servo-ohjattu suljentayksikkö ja lähtörullain yhdessä takaavat luotettavan ja korkealuokkaisen suljentatuloksen kaikille käytettäville materiaaleille.

Buhrs on jälkikäsittelyn ja postitusalan automaatiojärjestelmien yksi johtava maailmanlaajuinen toimittaja. Buhrs-järjestelmät esikäsittelevät, yhdistelevät ja pakkaavat media-alan tuotteita, kuten sanoma- ja aikakausilehtiä, suoramarkkinoinnin tuotteita, kirjoja, videoita, CD/DVD levyjä, kortteja yms. jakelukelpoisiksi. Buhrs on kumppani postitusalan yrityksille, painotaloille, julkaisijoille, palvelukeskuksille, suoramarkkinoijille, pankeille, vakuutusalan yrityksille ja kaikille joilla on viestitystarpeita omille asiakkailleen. Rotterdamissa sijaitsevan pääkonttorin lisäksi, Buhrsilla on tytäryrityksiä Hollannissa, Saksassa, Ranskassa, Englannissa, Suomessa, Yhdysvalloissa, Japanissa ja Kiinassa.

Jaa kaverille

Lataa Lisää
16.09.2026

-

17.09.2026

Pk-seutu

24.09.2026

-

25.09.2026

Helsinki

10.11.2026

-

10.11.2026

Helsinki

Lähetä juttuvinkki

Teemme ammattilehteä teille, tärkeät lukijamme. Haluammekin herkällä korvalla kuulla lehden sisällöstä.

Mistä aiheesta, henkilöstä tai ilmiöstä haluaisit kuulla? Onko sinulla meille valmiina juttuvinkki? Kerro siitä meille!

Hae sivustolta

Tilaa uutiskirje

Tilaa Print&Median uutiskirje ja Rekrykanavan avoimet työpaikat sähköpostiisi



Lähetä juttuvinkki

Teemme ammattilehteä teille, tärkeät lukijamme. Haluammekin herkällä korvalla kuulla lehden sisällöstä.

Mistä aiheesta, henkilöstä tai ilmiöstä haluaisit kuulla? Onko sinulla meille valmiina juttuvinkki? Kerro siitä meille!