Hansaprintissa useita uusia nimityksiä

Hansaprint_KerttuLouho

Hansaprintin organisaatiossa on tehty useita nimityksiä. Yrityksen markkinointi- ja viestintäyksikköön on nimitetty markkinointipäälliköksi Kerttu Louho (kuvassa). Hänen vastuualueellaan on Hansaprint Oy:n markkinoinnin kehittäminen sekä markkinointiviestintä. Hansaprintin Direct-yksikköön on puolestaan tehty peräti kahdeksan uutta nimitystä/täsmennystä:

– Myyntipäällikkö Irene Mäkelä on nimitetty HansaBook-myynnistä vastaavaksi myyntipäälliköksi.

– Myyntipäällikkö Taisto Junkkari on nimitetty myynti- ja kehityspäälliköksi vastuualueenaan nimettyjen asiakkuuksien hoito, TagAge-tuotevastuu ja uusien digitaaliseen painatukseen pohjautuvien tuote- ja palveluratkaisuiden kehitys.

– Kehityspäällikkö Jussi Ertiö on nimitetty HansaTarget-tuotteesta vastaavaksi myyntipäälliköksi.

– Ari Rantanen on nimitetty myyntipäälliköksi HansaDeco-myyntiin.

– Kehityspäällikkö Jouko Haapamäki on nimitetty vastaamaan HansaSecurity ja kanta-asiakasviestinnän tuotteiden myynnistä.

– Tehdaspäällikkö Marko Silventoinen on nimitetty oman toimensa ohella vastaamaan keskitetysti Direct-yksikön asiakasrajapintaan liittyvistä järjestelmähankkeista.

– Tulostussuunnittelija Lasse Lehtinen on nimitetty järjestelmäsuunnittelijaksi. Lehtinen toimii keskeisesti mukana Direct-yksikön järjestelmähankkeissa. Lisäksi Lehtinen osallistuu prepress-tuotantoon.

– Työnjohtaja Päivi Oikia on nimitetty asiakasfaktoriksi.

www.hansaprint.fi

Jaa kaverille

Lataa Lisää
14.04.2026

-

15.04.2026

Lontoo

23.04.2026

-

23.04.2026

Tuusula

23.04.2026

-

23.04.2026

Helsinki

Avoimet työpaikat

Eduskunta

Helsinki

Ricoh Finland Oy

Tampere

Lähetä juttuvinkki

Teemme ammattilehteä teille, tärkeät lukijamme. Haluammekin herkällä korvalla kuulla lehden sisällöstä.

Mistä aiheesta, henkilöstä tai ilmiöstä haluaisit kuulla? Onko sinulla meille valmiina juttuvinkki? Kerro siitä meille!

Hae sivustolta

Tilaa uutiskirje

Tilaa Print&Median uutiskirje ja avoimet työpaikat sähköpostiisi



Lähetä juttuvinkki

Teemme ammattilehteä teille, tärkeät lukijamme. Haluammekin herkällä korvalla kuulla lehden sisällöstä.

Mistä aiheesta, henkilöstä tai ilmiöstä haluaisit kuulla? Onko sinulla meille valmiina juttuvinkki? Kerro siitä meille!